samurai1280

Katori Shinto Ryu

Katori Shintō-ryū jest tradycją źródłową wielu japońskich sztuk walki. Wyjątkowość Katori Shintō-ryū  jest widoczna w szczególnych aspektach posługiwania się bronią, postawy oraz ruchów stóp i ciała, które przyjmą fakt, że bushi (klasyczni wojownicy samurajów) z epoki nosiliby “yoroi” (zbroję) ważącą około 35 kg i walczyli na nierównym terenie. Czynniki te mają tendencję do utrzymywania stóp użytkownika mocno i płasko na ziemi oraz znacznie spowalniają mobilność. Charakterystyczne techniki i taktyki tego ryū uznają również konstrukcję klasycznej japońskiej zbroi, która, choć dobrze chroniła użytkownika, miała wiele “suki” (otworów)


co: KATORI SHINTO RYU
kiedy: poniedziałki i czwartki , godz. 20:30
gdzie: AT DANCE, Warszawa ul. 1 Sierpnia 46
koszt: ustalamy indywidualnie po kontakcie

Zajęcia prowadzi

MarekKorbecki300

Andrzej Korbecki

“Tam, gdzie nie ma walki, nie ma siły.”

Shikendo

Shinkendo

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku kontynuujemy zajęcia SHINKENDO w Szkole Tańca AT DANCE!
Seidokan Dojo Mazowsze jest oficjalnie zarejestrowaną sekcją Shinkendo, jedynym dojo na terenie Mazowsza, w którym można poznawać i doskonalić Shinkendo pod kierunkiem licencjonowanego instruktora. Oprócz regularnego treningu dajemy możliwość brania udziału w seminariach prowadzonych przez prawdziwych mistrzów tej sztuki, również samego Kaiso Obata.
Seidokan Dojo Mazowsze
Shinkendo to szkoła szermierki samurajów, opracowana przez Kaiso Toshishiro Obata, który po latach studiowania różnych sztuk walki (między innymi iaido, kenjutsu, kendo, aikido) stworzył własny system posługiwania się bronią samurajów. System oparty ściśle na tradycyjnych technikach walki, ale wzbogacony współczesną metodyką treningową, ułatwiającą nam ich opanowanie. Dzięki treningowi przechodzimy od ćwiczenia pojedynczych technik, przez kolejne coraz bardziej skomplikowane formy aż do dynamicznego tachiuchi, czyli sparringów z partnerem. Formy tachiuchi mają ustaloną postać i początkowo ćwiczone są w sposób ściśle kontrolowany dla bezpieczeństwa ćwiczących. W miarę nabywania praktyki rośnie prędkość i płynność. Zaczynamy zmieniać tempo i rytm wg własnego uznania i potrzeby, dokładamy kolejne techniki…
Treningi prowadzone są w Warszawie oraz w Grójcu. Cyklicznie organizujemy również otwarte treningi, na których można zapoznać się przekrojowo z Shinkendo. Jest również możliwość zorganizowania tego typu treningów “gościnnie”, na zaproszenie zainteresowanych grup lub klubów. Początkowo do treningu niezbędne sa jedynie – strój sportowy (długie spodnie) i boken. Dopuszczalne jest lekkie obuwie sportowe (zmieniane przed wejściem na salę!). Docelowo ćwiczymy w tradycyjnym stroju – keikogi i hakama. Można również nosić tabi.
Podstawową treningową bronią jest drewniany miecz – boken, który może być uzupełniony pochwą – saya. Warto używać dwóch bokenów, lżejszego do suburi oraz cięższego, o większej odporności do tachiuchi. Używanie ciężkiego bokena do suburi może na początku utrudniać prawidłowe wykonywanie technik. Z czasem, po opanowaniu podstaw, dobrze jest wyposażyć się w iaito – stępiony, treningowy miecz Nie może to być miecz typu dekoracyjnego, lecz użytkowe, treningowe iaito – każdy taki miecz musi zostać zaakceptowany przez prowadzącego zajęcia. Używanie iaito pozwoli to na lepszy trening suburi i battoho.
Na treningach, za wyjątkiem treningów tameshigiri (które planujemy wprowadzić do cyklu treningowego naszych sekcji w niedalekiej przyszłości) nie używamy mieczy ostrych shinken.


co: SHINKENDO
kiedy: piątki, godz. 20:00
gdzie: AT DANCE, Warszawa ul. 1 Sierpnia 46
koszt: ZOBACZ CENNIK

Zajęcia prowadzi

AndrzejNowak1024

Andrzej Nowak

„ Miecz kształtuje charakter.”

Koniec treści

Nie ma więcej stron do załadowania