Andrzej Nowak

Instruktor

Prowadzi zajęcia:

Shinkendo - piątki 20:00

 

Shinkendo to założona w 1980 roku przez mistrza Toshishiro Obata szkoła kenjutsu łącząca w sobie jak żadna inna tradycję i współczesność.

Shinkendo bazuje na tradycyjnych technikach walki mieczem przekazywanych przez wieki w szkołach koryu takich jak Yagyu Ryu, Kashima Shin Ryu Ioriki Ryu. Jednocześnie jednak wykorzystuje późniejsze doświadczenia wniesione przez militarną szkołe Toyama Ryu i jej rozwinięcie Nakamura Ryu oraz sportowe kendo. Korzystając ze swojego doświadczenia wyniesionego z tych szkół, wieloletnich badań, treningów i studiowania starych manuskryptów i  ksiąg historycznych dotyczących budo, mistrz Obata stworzył zwarty i logiczny system walki w którym sprawdzona wartość technik wspomagana jest współczesnym podejściem do treningu. Ułatwia to nam europejczykom naukę i szeroko otwiera drzwi do świata sztuk walki samurajów.

Organizacją zajmującą się nauczaniem autentycznej Japońskiej Sztuki Walki Mieczem - Shinkendo jest Kokusai Shinkendo Renmei (czyli International Shinkendo Federation bądź po polsku - Międzynarodowa Federacja Shinkendo). Założycielem, dyrektorem i głównym instruktorem ISF jest Kaiso Toshishiro Obata.

Nasz klub, Seidokan Mazowsze, jest oficjalnym członkiem ISF.

 

więcej na: http://www.seidokan-maz.pl/index.html